Реал Сосиедад и Рома завършиха 0:0 в сблъсък, игран на стадион Реале

...

Рома удържа Реал Сосиедад и намери място на четвъртфиналите в Лига Европа

Реал Сосиедад и Рома завършиха 0:0 в конфликт, игран на стадион " Реале Арена " в осминафинален мач-реванш от Лига Европа. В първия дуел " римляните " завоюваха с 2:0 и по този начин си осигуриха място на 1/4-финал в шампионата.

" Вълците " пропуснаха страхотна опция в 14-та минута. Футболистите на Жозе Моуриньо извършиха по заучен метод директен свободен удар, който за малко да се трансформира в попадение. Топката доближи до Пауло Дибала, чийто изстрел рикошира в неприятелски състезател и мина рисково настрана от дясната греда.
 Снимка 610603
Източник:

Испанският отбор провежда най-хубавата си офанзива в 30-та минута. Брайс Мендес получи пас сред линията на защитата и насочи удар, само че стражът Руи Патрисио улови без проблем.

В края на първата част гол на италианският гранд бе анулиран. Пауло Дибала центира от корнер, където в наказателното поле Крис Смолинг се разписа. Голът обаче не беше зачетен, защото бранителят е играл с ръка.
 Снимка 610604
Източник:

Когато играта се възобнови, Реал Сосиедад показва, че ще бъде по-агресивен през втората част. Брайс Мендес овладя пас на фланга, след което центрира към Александър Сьорлот, но норвежкият таран не се възползва от шанса, отигравайки едва топката с глава от непосредствена непосредственост.

В 67-та минута Реал Сосиедад не съумя да оползотвори най-сериозното състояние в дуела. Крилото Микел Оярсабал посрещна подаване от корнер, с цел да насочи подло топката към Руи Патрисио. Вратарят избави, а при добавката крилото нацели напречната греда.
 Снимка 610602
Източник:

" Ла Реал " наложи немислим напън над " джалоросите " двайсет минути преди последния съдийски сигнал. Централният бранител Игор Субелдия неусетно се вклини сред бранителите на Рома и опитва с глава несполучливо да преодолее Патрисио.